+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Agropromocja w Nawojowej po raz dwudziesty piąty

Mój region  jg 2015-09-07 11:31

W sobotę 5 września po raz dwudziesty piąty w Nawojowej otwarto Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGROPOROMOCJA. Jest to największa wystawa rolnicza w regionie, wpisana w kalendarz najważniejszych imprez promocyjno-handlowych w Małopolsce. Wydarzenie to spotyka się co roku z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników i zwiedzających.

Agropromocja tradycyjnie odbywa się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania masowej publiczności oferty rynkowej firm działających w sferze agrobiznesu, dlatego też corocznie podczas Wystawy swój dorobek, wyroby i usługi prezentuje blisko 400 firm z branży rolniczej i okołorolniczej, wystawców indywidualnych oraz instytucji. Imprezie towarzyszą pokazy, konkursy, występy zespołów artystycznych i inne atrakcje.

W ciągu dwóch dni wystawę zwiedza ok. 50 tys. osób. Gwarantuje to duży efekt promocyjny dla wystawców oraz możliwość nawiązania korzystnych kontaktów biznesowych.

Zebranych przywitał dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Bronisław Dutka.

Początki imprezy przypomniał wójt gminy Nawojowa Stanisław Kiełbasa.

- To był czas wiosennych roztopów. Pierwsza Agropromocja odbyła się w sali gimnastycznej i miała charakter targów żywnościowych. Potem stopniowo zmieniała swój charakter na ten, który widzimy dzisiaj. To fenomen, który przetrwał 25 lat dlatego, że to nie jest wystawa jednotematyczna. Tu się można zapoznać z całą różnorodnościa propozycji związanych w różny sposób z rolnictwem – mówił Stanisław Kiełbasa.

- Agropromocja w moim odczuciu jest po to, żebyśmy mogli wszyscy zobaczyć jak rolnictwo się zmienia, jak warsztat pracy nowocześnieje, jak ta gałąź gospodarki - która kiedyś była może trochę marginalnie traktowana - staje się pniem gospodarki – mówił Andrzej Czerwiński, minister Skarbu.

25-lecie, to okazja do wyróżnienia ludzi, którzy zasłużyli się szczególnie dla Agropromocji. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyróżnił odznaką honorową „Zasłużony dla rolnictwa” Andrzeja Gila, wieloletniego pracownika stacji hodowli roślin i innych instytucji rolniczych.  

Podziękowania za wieloletnią współpracę otrzymały również firmy iinstytucje:

 1. Urząd Gminy w Nawojowej  - wójt Stanisław Kiełbasa
 2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.W.Witosa w Nawojowej – dyrektor Krzysztof Ślipek
 3. Rolniczo – Handlowa Spółdzielnia Pracy   Zielona – prezes Alicja Plata
 4. PROSPONA Sp. z o.o. – Paweł Chmielowski
 5. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Nowym Sączu – prezes Maria Mazur
 6. Spółdzielnia Ogrodnicza „Ziemi Sądeckiej”  - prezes Władysław Wardęga
 7. Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego i Rolniczego „Wia- Lan”Sp.J. - Dorota Langer, Robert Langer
 8. Sadowniczy Zakład Doświadczalny Brzezna – prezes Dariusz Szewczyk
 9. Pasieka „BARĆ” Kamianna – Jacek Nowak
 10. Zakłady Mięsne „LEŚNIAK” – Wiesław Leśniak
 11. Zakłady Mięsne Laskopol  - prezes Roman Dudek
 12. Zakłady Mięsne  Szubryt – Zbigniew Szubryt

Źródło: sadeczanin.info

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu