+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Andrzej Czerwiński i Róża Thun domagają się ukarania osób, które zakłóciły widowisko KOD

Mój region  Agnieszka Małecka 2017-09-07 20:29

Poseł Andrzej Czerwiński oraz europosłanka Róża Thun z ramienia Platformy Obywatelskiej domagają się od policji ukarania osób, które zakłóciły zgromadzenie sympatyków Komitetu Obrony Demokracji odbywające się pod hasłem. "Jezus też był uchodźcą".

W piątek, 25 sierpnia, Komitet Obrony Demokracji w Nowym Sączu zorganizował widowisko plenerowe dotyczące problematyki uchodźstwa. Zgromadzenie odbyło się na sądeckim Rynku.

- W trakcie zgromadzenia grupa osób wznosiła ksenofobiczne i wulgarne okrzyki zakłócając przebieg pokojowego i legalnego wydarzenia. Działanie Policji ograniczyło się do wylegitymowania kilku agresywnych osób - mówi poseł Andrzej Czerwiński. - Była to sytuacja, w której zagrożona była godność i bezpieczeństwo pokojowo manifestujących osób. Nie możemy dopuścić do tolerowania mowy nienawiści  - zaznacza.

Komitet Obrony Demokracji - Region Małopolska złożył wniosek do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w którym domaga się kontynuowania wyjaśniania zajścia, z wykorzystaniem monitoringu wizyjnego.

Ukarania osób, które zakłóciły spotkanie domaga się także Róża Thun.

Sprawcy zdarzenia w Nowym Sączu powinni ponieść konsekwencje swoich czynów. Tym bardziej, że, zgodnie ze świadectwem osób będących bezpośrednio uczestnikami zajścia, sytuacja powtarza się, a tożsamość osób dopuszczających się tych czynów jest już doskonale znana Policji. Do takich agresywnych działań dochodzi coraz częściej. Pokojowe demonstracje lub spotkania są zakłócane, a ich uczestnicy poddani werbalnym i fizycznym atakom, przez osoby związane z ONR oraz Młodzieżą Wszechpolską. W niedawnej przeszłości doświadczyliśmy tego m.in. w Oświęcimiu, Zakopanem i Tarnowie - mówi. 

Źródło: dts24.pl

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu