+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Andrzej Czerwiński: to nie był pucz ani Majdan

Wiadomosci  Agnieszka Małecka 2017-01-16 22:07

Nowosądecki poseł Platformy Obywatelskiej odnosi się do ostatniego protestu opozycji podczas posiedzenia Sejmu. Jego zdaniem nie można zamykać dziennikarzom drzwi.

- Protest, który trwał prawie 4 tygodnie, minął. Opozycja połączyła się w jednym temacie. Większość, która ma władzę, jak i sam prezydent kraju, który jest z tej samej opcji, nie mają prawa zamykać drzwi pozycji, zakłócać pracy dziennikarzom - mówi poseł.

- Wbrew temu, co niektórzy z rządzących mówią, dopiero od ostatniej środy dziennikarze zostali wpuszczeni na tzw. galerię, gdzie mogą transmitować zachowania posłów - twierdzi.

Andrzej Czerwiński podkreśla także, że opozycja nie zgadzała się na łamanie prawa przez władzę - stąd protest.

Poseł utrzymuje także, że przyjęty niedawno przez władzę budżet uchwalony został niezgodnie z prawem.

- Podczas głosowania znalazły się osoby, które przebywać tam nie powinny. Na sali kolumnowej były osoby nieuprawnione do głosowania  – zaznacza.

Poseł zaprzecza, jakoby  w drodze protestu opozycja chciała przejąć władzę. - To nie był pucz. Nie planowaliśmy żadnego Majdanu - mówi poseł.

Źródło: sacz.in

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu