+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Czerwiński: Secesjonistom życzę powodzenia

Wiadomosci  ROSS 2014-03-05 20:23

- W Platformie nigdy nie było nastawienia, że radni muszą być „fighterami”, którzy codziennie mają atakować prezydenta – przekonuje szef nowosądeckich struktur PO, poseł Andrzej Czerwiński.

Parlamentarzysta na wczorajszej konferencji prasowej odniósł się do rozłamu w klubie PO, który stał się faktem kilka tygodni temu (o sprawie pisaliśmy tutaj: http://www.dts24.pl/czterech-radnych-opuscilo-klub_6171.html, http://www.dts24.pl/dobosz-chcemy-myslec-partyjnie_6185.html).

- Byłbym nieczułym człowiekiem, gdybym powiedział, że bez emocji przyjąłem fakt odejścia kilku ludzi, z którymi współpracowałem przez wiele lat. Odnoszę jednak wrażenie, że od pewnego czasu poszukiwali oni pretekstu, by nas opuścić. Szanuję jednak ich decyzję. Zdecydowali się pójść swoją drogą i teraz życzę im powodzenia - stwierdził Andrzej Czerwiński.

Szef nowosądeckiej PO podkreślił również, że nieprawdą jest, jakoby Zarząd Miejski PO zmienił odgórnie regulamin klubu radnych (Grzegorz Dobosz w wywiadzie udzielonym DTS przekonywał, że było to głównym powodem odejścia radnych z klubu – przyp. aut.). – Uściślono w regulaminie pewne procedury, ale dokonał tego klub poprzez prawomocne głosowanie – wyjaśnił poseł.

Potwierdził to przewodniczący klubu PO w Radzie Miasta Piotr Lachowicz. – Jak głosowania na klubie były na korzyść tych, którzy dzisiaj są poza nami, to wszystko było OK, ale po demokratycznej zmianie regulaminu naszego klubu, 4 kolegom przestała się podobać demokracja – przekonywał Lachowicz.

Radny poinformował także, że regulamin zmienił się w 2 punktach. Pierwszy dotyczył kwestii wstępowania do klubu radnych – członków PO. Od tej pory, są oni przyjmowani z automatu, po złożeniu stosownego pisma, a nie jak było wcześniej – w drodze głosowania (dzięki temu w klubie znalazł się Józef Hojnor- przyp. aut.). Druga zmiana dotyczyła uszczegółowienia kwestii dyscypliny klubowej nad budżetem i absolutorium. Za jej złamanie przewidziano automatyczne wykluczenie z klubu.

Działacze Platformy podczas konferencji poruszyli także kwestię nadchodzących wyborów samorządowych.

- Ostatnio na zarządzie dyskutowaliśmy o planie rozwoju miasta. O tym, jak Nowy Sącz powinien się rozwijać, jakie ma silne oraz słabe strony? Wkrótce przedstawimy nasze obserwacje i przemyślenia. Dobrze, że tych 4 radnych zdecydowało się odejść teraz, bo zadania które przed sobą postawiliśmy przekraczają ich możliwości. W nadchodzących wyborach będziemy mieć lepszych kandydatów. Liderów środowiskowych oraz „nowe twarze”. Ludzi, którzy dużo znaczą dla społeczności Nowego Sącza - mówił Andrzej Czerwiński.

- W jednym z wywiadów Ryszard Nowak przechwalał się, że rozmontował klub PO. Jeżeli rzeczywiście miał w tym swój udział, to być może panowie Dobosz, Opiło, Gryźlak i Wiktor wynegocjowali już miejsca na listach prezydenckich w przyszłych wyborach? Jeżeli tak by było, to mogę tylko powiedzieć, że ci panowie nie byli fair wobec nas kolegów z klubu, jak i wobec wyborców PO. Czy dzisiaj zatem wypełniają oni wolę wyborców? – zastanawiał się Piotr Lachowicz.

Na koniec przewodniczący zakomunikował, że klub PO cofną secesyjnym radnym z ugrupowania PiS (Pozytywni i Samodzielni) rekomendacje na wiceprzewodniczących Rady Miasta Nowego Sącza oraz szefów komisji.

Źródło: dts24.pl

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu