+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Czerwiński zdrajca czy Mularczyk cynik? Przytyki parlamentarne

Prasa  HSZ 2012-01-30 20:38

Sprzeniewierzenie się interesom regionu oraz zdradę jego mieszkańców zarzucił poseł Arkadiusz Mularczyk trzem posłom Platformy Obywatelskiej z okręgu nr 14, którzy nie poparli poprawek regionalnych Solidarnej Polski do budżetu państwa.

W miniony piątek Sejm RP przyjął tegoroczny plan finansów państwa głosami rządzącej koalicji PO i PSL (233 : 200). Z ponad 300 poprawek zgłoszonych w komisajch głównie przez opozycję, Sejm przyjął tylko kilka, autorstwa PO, m.in. o podwyżce dla strażaków, pograniczników i służby więziennej. We wszystkich klubach obowiązywała dyscyplina głosowania.

Przepadło m.in. 7 poprawek zgłoszonych przez Solidarną Polskę, które odnosiły się do naszego regionu. Chodziło m.in. o środki na utworzenie trzeciego pasa ruchu na niektórych odcinkach limanowskich drogi krajowej 28, stabilizację osuwiska na Juście, zjazd z autostrady do drogi krajowej 75 w Brzesku, budowę obwodnic w Nowym Sączu, Limanowej, Mszanie Dolnej i Grybowie, budowę mostu granicznego na Popradzie w Piwnicznej-Zdroju, modernizację drogi 75 Brzesko - Nowy Sącz oraz 3,7 mln zł na dokończenie budowy nowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. W przypadku inwestycji drogowych wnioskodawcy ograniczali zakres dofinansowania do prac projektowych i wykupu gruntów.

- Ku naszemu zdumieniu nasi koledzy z Platformy Obywatelskiej: Andrzej Czerwiński, Marian Cycoń i Andrzej Gut-Mostowy z Zakopanego głosowali przeciwko tym poprawkom - grzmiał dzisiaj poseł Arkadiusz Mularczyk, w czym sekundował mu poseł Andrzej Romanek.

- O ile poseł Czerwiński wielokrotnie wcześniej występował w Sejmie przeciwko naszemu regionowi, o tyle bardzo dziwię się posłowi Cyconiowi, znanemu samorządowcowi, który zawsze deklarował zaangażowanei w sprawy regionalne - dodał Mularczyk i zapytał, jak to się ma do deklaracji wyborczych z jesieni ub.r. rzeczonej dwójki posłów PO z Sądecczyzny.

Dopytywany przez dziennikarzy, przewodniczący klubu parlamentarnego SP dodał, że dla poprawki w sprawie budowy mostu na Popradzie w Piwnicznej, prowadzącego do przejścia granicznego w Mniszku istniało ponadpartyjne porozumienie w ramach Małopolskiego Zespołu Paramentarnego, zrzeszajacego 25 posłów i senatorów wszystkich opcji politycznych.

***

W odpowiedzi na zarzuty posłó Solidarnej Polski poseł Andrzej Czerwiński (PO) oświadczył, ze spokojem, że w środę urządzi w Nowym Sączu wspólną konferencję prasową z posłem Marianem Cyconiem i radnym wojewódzkim Leszkiem Zegzdą, i wóczas dokładnie wyjaśnią swoje stanowisko.

- Opowiemy szczegółowo na jakim etapie finansowania są poszczególne inwestycje z tej listy i obnażymy polityczną zawieruchę, którą w całym kraju, nie tylko u nas, próbują wywołać posłowie Solidarnej Polski - mówi Czerwiński.

Lider sądeckiej PO dodaje, że na 347 poprawek, które ropatrywał Sejm na posiedzeniu plenarnym, 6 poprawek autorstwa PO, korygowało budżet, a reszta to były poprawki regionalne, przeważnie wysunięte przez posłów Solidarnej Polski, które miały na celu "rozwalenie budżetu na kwotę 20 miliardów złotych".

- I teraz w całej Polsce zwołują konferencje prasowe i mówią, jacy to oni byli dobrzy, a jacy źli są miejscowi posłowie Platformy. Mularczyk nie pierwszy raz tak działa, trzeci rok z rzędu urządza ten festiwal demagogii i cynizmu politycznego - mówi Czerwiński.

Źródło: sadeczanin.info

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu