+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Dla wszystkich nadzieja! Opłatek seniorów na os. Nawojowska

Wiadomosci  KB 2013-01-11 09:29

Były życzenia i wspólne kolędowanie. W budynku Szkoły Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu odbyło się w środę (9 stycznia) spotkanie opłatkowe dla seniorów, zorganizowane przez Zarząd Osiedla Nawojowska.

Przybyłych gości powitały przewodnicząca Zarządu Osiedla Nawojowska - Bogumiła Pawlikowska i dyrektor szkoły – Jadwiga Kopeć, składając jednocześnie wszystkim mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności na Nowy Rok. Potem, pod hasłem „Dla wszystkich nadzieja”, rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 1.
- Myślę, że wszyscy jesteśmy pod wrażeniem tego, co mogliśmy usłyszeć i przeżyć. Pokazaliście tę nadzieję. Przekreślamy w życiu wiele rzeczy, przekreślamy ludzi , a okazuje się, że tak jak w słowach kolędy zawsze może spełnić się cud – cud dobra, miłości, wiary w drugiego człowieka i cud piękna – mówiła wiceprezydent Bożena Jawor.

W spotkaniu uczestniczyli również proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa - o. Stanisław Jopek, poseł Andrzej Czerwiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta - Stefan Chomoncik oraz radni - Tadeusz Gajdosz, Józef Gryźlak i Tadeusz Kulpa.

- Cieszę się, że jest was tutaj tak dużo, bo to oznacza, że w społeczności lokalnej osiedla Nawojowska czujecie więź między sobą, chcecie się razem spotykać i chcecie sobie złożyć życzenia – powiedział o. Stanisław Jopek. - Przedstawienie w jakiś sposób skłoniło nas do weryfikacji naszego stereotypowego sposobu myślenia, ponieważ na co dzień idziemy w taką łatwiznę - już coś poznaliśmy, coś wiemy, do czegoś przyzwyczailiśmy się, mamy pewne nawyki i tym się zadowalamy. Tymczasem warto spojrzeć na młodzież i na dzieci, które nawyków nie mają - są spontaniczne i lubią nas zaskakiwać różnego rodzaju sposobem myślenia, zachowania. Nie od razu trzeba oceniać, czy to jest złe, czy dobre. Trzeba po prostu otworzyć się na nowy sposób myślenia.

Życzenia złożył obecnym także poseł Czerwiński.
- Jeśli pójdziemy z przesłaniem nadziei, że możemy coś razem wspólnie zrobić, to jestem przekonany, że za rok o tej porze będziemy bogatsi i lepsi. I tego wam życzę – mówił.
W końcu przyszedł czas na łamania się opłatkiem. Przy stole mieszkańcy mieli okazję nie tylko do wspólnego kolędowania, ale w miłej, rodzinnej atmosferze, mogli również porozmawiać o swoich codziennych sprawach.

Źródło: sadeczanin.info

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu