+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Już 45 tys. przedsiębiorców skorzystało z tanich kredytów z gwarancją de minimis

Wiadomosci  MS 2014-04-22 09:52

To efekt rządowego programu wsparcia dla mikro-, małych i średnich firm po 12 miesiącach. Liczby są dowodem na to, jak bardzo ten projekt trafił w potrzeby przedsiębiorców.

Do kogo adresowany jest program?

Rządowy program tzw. gwarancji de minimis przeznaczony jest dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców (MŚP).

Czym jest gwarancja de minimis?

To gwarancja na zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, udzielana przez państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Inaczej mówiąc, to państwo zabezpiecza spłatę kredytu, a ponieważ bank ma pewność spłaty pożyczki, może jej udzielić na korzystnych dla przedsiębiorcy zasadach.

45 tys. firm już skorzystało

Przez rok BGK udzielił 45 tysiącom przedsiębiorców gwarancji o wartości 8,4 mld zł, co pozwoliło im zaciągnąć kredyty na prawie 15 mld zł.

Bezpieczny kredyt i mniej biurokracji

Tani kredyt na działalność firmy to dobra wiadomość dla mniejszych przedsiębiorców. Pieniądze trafiają w ręce zainteresowanych szybko i łatwo.

Przedsiębiorca ma szansę na wynegocjowanie lepszych warunków spłaty, a banki, dzięki gwarancji państwa, chętniej udzielają kredytów firmom z krótkim stażem.

Przedsiębiorcy udzielany jest kredyt bez zbędnych formalności. Droga do uzyskania kredytu jest prosta. Należy złożyć wniosek do wybranego przez siebie banku z podstawowymi informacjami o firmie. Wniosek weryfikowany jest przez bank udzielający kredytu, co w praktyce oznacza, że wszystkie formalności załatwiane są w jednym miejscu.

Więcej informacji na stronie www.deminimis.gov.pl.

Źródło: premier.gov.pl

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu