+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Liderzy Biznesu wybrani! Minister nagrodził najlepszych

Wiadomosci  MS 2012-11-12 19:05

Znamy już najlepszych przedsiębiorców Limanowszczyzny. Liderzy biznesu zostali nagrodzeni podczas uroczystej VIII Limanowskiej Gali Przedsiębiorczości.

- Limanowszczyzna to nie tylko piękna kraina, to nie tylko wspaniała kultura i tradycja, ale przede wszystkim to pracowici, mądrzy i serdeczni ludzie, bo już od dawien dawna Limanowszczyzna słynie z przedsiębiorczości swoich mieszkańców – mówił Jan Puchała Starosta Limanowski podczas otwarcia VIII Limanowskiej Gali Przedsiębiorczości. - Dlatego Powiat Limanowski wraz z Regionalnym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców w Limanowej, podjął inicjatywę promowania tej przedsiębiorczości oraz uhonorowania osób które poprzez swoją działalność wniosły szczególny wkład w rozwój naszego regionu.
Tegoroczna Limanowska Gala Przedsiębiorczości odbyła się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. Podczas uroczystości, na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność społeczną i charytatywną odznaczeni zostali Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski: Stanisław Gągała i Wiesław Żółtowski, a za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej Srebrnym Krzyżem Zasługi – Marek Czamara oraz Agata Żądło.
Dekoracji dokonał Władysław Kosiniak – Kamysz, minister pracy i polityki społecznej oraz Andrzej Harężlak wicewojewoda małopolski.
Następnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu ,,Mikroprzedsiębiorca Roku”.
Wyróżnienia otrzymali :
„BART-MED” USŁUGI MEDYCZNE Bartłomiej Kądziołka – Limanowa, „ALEJA RÓŻ” KWIACIARNIA I STUDIO FLORYSTYKI ŚLUBNEJ Beata Woźny, firma Usługowo-Produkcyjno-Handlowa GM MEBLE Mucha Grzegorz , przedsiębiorstwo Budowlane „CONTRACO” Witold Gacal – Wilkowisko, MARTEXT Marta Florek – Mszana Dolna, FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA „CAR-GUM” Krzysztof Król – Limanowa.
Nominację do tytułu „MIKROPRZEDSIEBIORCA ROKU” przyznane zostały dla firm: „ALEJA RÓŻ” KWIACIARNIA I STUDIO FLORYSTYKI ŚLUBNEJ Beata Woźny, MARTEXT Biuro Tłumaczeń Marta Florek, Firma Usługowo-Produkcyjno-Handlowa GM MEBLE Mucha Grzegorz.
Statuetkę Mikroprzedsiębiorcy Roku otrzymała firma MARTEXT Biuro Tłumaczeń Marta Florek. Yróżnienie wręczyli: minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz, starosta limanowski Jan Puchała oraz wicestarosta Franciszek Dziedzina.
W kategorii Lider Biznesu przyznawano wyróżnienia dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.
Kapituła konkursowa oceniając firmy, brała pod uwagę: tworzenie nowych miejsc pracy, wartość inwestycji, zwłaszcza innowacyjnych i proekologicznych, podnoszenie kwalifikacji, jakość produktów lub usług oraz pozyskiwanie nowych rynków sprzedaży oraz działalność na rzecz lokalnej społeczności.
Nominacje do tytułu Lidera Bizenu w kategorii "Małe Przedsiębiorstwa" otrzymali: firma „LYNX” Bogdan Ryś Dobra, Carox Oleksy, Szewczyk Sp. J ., Męcina
Tytuł Lidera Biznesu Powiatu Limanowskiego w kategorii Małe Przedsiębiorstwa otrzymała firma Carox Oleksy, Szewczyk Sp. J . z Męciny. Firma istnieje od 2008 r. Jest to najnowocześniejsza w regionie stacja demontażu pojazdów wykorzystująca najnowsze technologie. Działalność Firmy oparta jest na trzech filarach: wdrażanie innowacyjnych rozwiązań biznesowych, poszanowanie środowiska naturalnego, współodpowiedzialność za lokalną społeczność. Carox w piątym roku istnienia jest przedsiębiorstwem dynamicznie rozwijającym się, o czym świadczy m.in. czterokrotny wzrost wolumenu oferty do 14 tys. pozycji.
Pierwszy Diament otrzymała Drukarnia Malinowa S.C. Barbara Merkowska, Wanda Musiał, Limanowa.
Drukarnia istnieje od 2004r. Zajmuje się kompleksową obsługą poligraficzną od projektu do wydruku. Posiada profesjonalne studio graficzne i przygotowalnię, dzięki którym wykonuje zlecenia w szerokim zakresie oraz w krótkim czasie nanosi zmiany. Obecnie oferuje klientom dodatkowe uszlachetnianie produktów zarówno folią błyszczącą jak i matową, dzięki czemu wydrukowane materiały są bardziej efektowne.
Drugi Diament Firma Produkcyjno – Usługowo – Handlowa „Komplex” Grzegorz Czepiel, Janowice.
Firma została założona w 1997 r. To jeden z największych producentów wyrobów hutniczych. Świadczy usługi cięcia, prostowania i gięcia blach oraz wykonywania gotowych elementów według dostarczonego wzoru. Wprowadzanie nowych kształtów jest możliwe dzięki inwestycjom w nowoczesny park maszynowy.
Trzeci Diament otrzymała firma „LATHER-KAZ” Kazimierz i Michał Więcławek Sp.j. , Kamienica. Firma powstała w 1991 r. i zajmuje się handlem skórą. Współpracuje m.in. z firmami Wojas i Ryłko. Od 2008 r. prowadzi Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy „OSADA”, który organizuje szkolenia, imprezy integracyjne i pokazy. Od 2012r. zajmuje się dodatkowo transportem międzynarodowym.
Wyróżnienia do tytułu Lider Biznesu w kategorii Średnie Przedsiębiorstwa otrzymali: Biuro Usług Finansowo-Księgowych „FIS-KUZ” Krzysztof Iwan, Limanowa, firma BLACHMIX Piotr Małucha, Stara Wieś, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „KONSTAL” Andrzej Kurnik Krasne Lasocice, firma Produkcyjno Usługowo Handlowa „Joniec” Mieczysław Joniec – Tymbark, Międzynarodowy Transport Drogowy Wojciech Miśkowiec – Tymbark, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo-Montażowe MIDREW II Paweł Michura – Młynne, firma Handlowo-Usługowa TRAKTOR-SERWIS Marek Krajewski – Stara Wieś, firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa PAWLIMEX Paweł Wojak – Stara Wieś, firma MIDREW Zespół Placówek Oświatowo-Edukcyjno-Rekreacyjnych – Limanowa, przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „KAMINEX” SP.J. Barbara Matlęga, Stanisław Pięta – Kamienica

Nominacje otrzymali :
Biuro Usług Finansowo - Księgowych FIZ-KUZ Krzysztof Iwan, Limanowa
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe KONSTAL Andrzej Kurnik Krasne Lasocice
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo – Montażowe MIDREW II Paweł Michura, Młynne
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „KAMINEX” Sp. J. Barbara Matlega, Stanisław Pięta, Kamienica
Tytuł Lidera Biznesu w kategorii ,,Średnie przedsiębiorstwa” otrzymało Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowo – Montażowe MIDREW II Paweł Michura. Firma istnieje od 2000 r. specjalizuje się w produkcji okien i drzwi drewnianych pod indywidualne zamówienia klientów i przetargi. Wykonuje renowacje i rekonstrukcje stolarki w obiektach zabytkowych zgodnie z wymogami konserwatorskimi. Dewizą firmy jest wysoka jakość, terminowość i zadowolenie klientów.
W kategorii Duże Przedsiębiorstwa wyróżnienia otrzymali: Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjno Usługowe „IMA” Zakład Pracy Chronionej

Irena Szumańska-Wrona i Marek Wrona Sp. J., Limanowa, firma Usługowo Produkcyjno Handlowa LIMBLACH Ignacy Włodarczyk, Limanowa, Międzynarodowy Transport Drogowy Bogdan Drzyzga, Tymbark, KAOLIM Ochrona Sp. z o.o. , Limanowa, IMPULS Sp. z o.o. Limanowa, Firma Budowlana „GURGUL” Piotr Gurgul, Limanowa
Nominacje otrzymały:
Firma Usługowo Produkcyjno Handlowa LIMBLACH Ignacy Włodarczyk, Limanowa
KAOLIM Ochrona Sp. z o.o. , Limanowa
Firma Budowlana GURGUL Piotr Gurgul, Limanowa
Tytuł Lidera Biznesu Powiatu Limanowskiego w kategorii Duże Przedsiębiorstwa otrzymała Firma LIMBLACH, która prowadzi działalność od 1995 roku, a specjalizuje się w produkcji i dystrybucji na terenie całego kraju ekologicznych i tanich pokryć dachowych. Od samego początku istnienia dynamicznie się rozwija, otworzyła drugi oddział produkcyjny oraz kilkadziesiąt punktów sprzedaży na terenie pięciu województw. Szeroki wachlarz pokryć dachowych oraz asortyment uzupełniający pozwala zaproponować kompleksową obsługę inwestycji budowlanych. Główne atuty firmy LIMBLACH to: dobra jakość, niskie ceny, nowoczesne technologie, własny transport, bogata kolorystyka pokryć dachowych, terminowość i dostosowanie się do potrzeb klienta.
Pierwszy Diament trafił do Banku Spółdzielczego w Limanowej. To bank ze 135 letnim historycznym rodowodem. Obecnie jest nowoczesnym , uniwersalnym bankiem, świadczącym szeroki zakres usług finansowych. Jest doradcą i partnerem w realizacji przedsięwzięć, których celem jest rozwój lokalnych środowisk. Tworzy coraz większą kapitałowo i terytorialnie strukturę , Jest jednym z nielicznych banków w Polsce, o którym z dumą może powiedzieć, że z lokalnego banku przekształcił się w sprawnie zarządzaną instytucję finansową, opartą w całości na polskim kapitale.

Drugi Diament trafił do firmy „Partner ALMA” Stach, Król Sp. j. Limanowa. Firma rozpoczęła swoja działalność w 1997 r. Jest uznanym producentem okien i drzwi z PCV i aluminium. Zajmuje się produkcją witryn, fasad i innych konstrukcji z PCV i aluminium, w tym drzwi przeciwpożarowych, rolet zewnętrznych, bram garażowych oraz moskitier. W ofercie znajduje się szeroka gama parapetów i akcesoriów okiennych. Firma zapewnia usługi montażowe swoich wyrobów. Oferuje zarówno produkty standardowe jak i „skrojone na miarę”. Obsługa handlowa odbywa się poprzez sieć kilkunastu biur handlowych na terenie województwa małopolskiego, jednak realizacje znacznie wykraczają poza ten teren. Również eksport do krajów Unii Europejskiej stanowi ważny rynek zbytu.
Natomiast Trzeci Diament trafił do Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Usługowo – Handlowego WOLIMEX Eugeniusz Wojak, Limanowa. Początki firmy ,,WOLIMEX” sięgają 1984 roku. Firma zajmuje się produkcją prefabrykatów i mas betonowych, wykonuje prace z zakresu budownictwa lądowego i wodnego. Jest firmą cenioną przede wszystkim jako rzetelny i solidny partner w sektorze robót budowlanych – zwłaszcza sieci wodno – kanalizacyjnych, robót hydrotechnicznych związanych z regulacją rzek i potoków oraz budową oczyszczalni ścieków. W ofercie firmy są: -Kruszywa - Materiały kamienne z piaskowca - Wyroby betonowe - Roboty budowlano-montażowe, ogólnobudowlane i usługi specjalistyczne. Firma posiada wymagane certyfikaty oraz wiele wyróżnień i nagród.
Złota Statuetka Lidera Biznesu trafiła do firmy Handlowo Usługowej ,,Gracja”. To prężnie rozwijająca się firma rodzinna obecna na rynku od 1993r. Zajmuje się detaliczną i hurtową sprzedażą odzieży. W swojej ofercie ma bogaty asortyment towarów bardzo dobrej jakości w niskich cenach. Utworzona w 2006 r. „GRACJA MIX” oferuje klientom bogaty wybór artykułów gospodarstwa domowego, upominków, biżuterii sztucznej oraz pamiątek. W 2011 r. powstała natomiast nowa sieć sklepów z ubrankami i akcesoriami dla najmłodszych klientów pod nazwą „Niemowlaki i przedszkolaki”. Firma rozwija również działalność gastronomiczą. Do dyspozycji klientów oddała nowoczesną salę bankietową „Centrum Konferencyjno-Bankietowe „STING” oraz Bar Bistro Krakowska.
Corocznie podczas uroczystej gali nagradzane są również - Inicjatywy Gospodarcze Roku. Są to tytuły zarezerwowane dla ciekawych i innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych. Nagrodzonym może być nie tylko firma, ale także organizacja, czy sam pomysł. Ważne jest by przedsięwzięcie zasługiwało na uznanie społeczne, nawet by mogło znaleźć naśladowców.
W tej kategorii Kapituła Konkursowa nominowała: Wyspa Mszanka Sp. z o.o. Mszana Dolna, Międzynarodowy Transport Drogowy Wojciech Miśkowiec, Tymbark, Centrum Języków Obcych MADISON Kamila Kuczaj, Limanowa, MAGIELEK Magiel i Pralnia Anna Twaróg, Młynne, Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „PAWLIMEX” Paweł Wojak, Stara Wieś, Firma MIDREW Zespół Placówek Oświatowo-Edukacyjno Rekreacyjnych, Limanowa, Rafał Stabrawa Usługi Rehabilitacyjne , Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „REHSTAB” Oddział Rehabilitacji, Limanowa

Laureatem w kategorii Inicjatywa Gospodarcza Roku 2012 został Rafał Stabrawa Usługi Rehabilitacyjne, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „REHSTAB” Oddział Rehabilitacji w Limanowej. Firma istnieje od 1998 r. świadczy usługi rehabilitacji w formie zajęć kinezyterapeutycznych, fizykoterapeutycznych i masażu leczniczego. Prowadzi edukację ukierunkowaną na poprawę jakości życia pacjentów po udarach i wypadkach komunikacyjnych, jak również z nabytymi i wrodzonymi schorzeniami ortopedycznymi kręgosłupa i kończyn. Obecnie został otwarty nowy Oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Oddział przyjazny dla pacjenta oferuje profesjonalną obsługą medyczną, warunki o podwyższonym standardzie lokalowym oraz zapewnia nowoczesny sprzęt do diagnostyki i rehabilitacji. Największym atutem oddziału jest kadra: lekarzy specjalistów, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Oddział ma za zadanie uczyć pacjenta jak stawać się niezależnym w życiu codziennym.
Podczas Gali wręczona została również statuetka – za działalność charytatywną, która przyznana jest osobom, które poprzez swoje działania wspierają pokrzywdzonych przez los.
Nominowani byli:
Ks. Prałat Józef Leśniak z Tymbarku przez wiele lat działał charytatywnie na rzecz dzieci i młodzieży. Dzięki jego staraniom otwarto Przychodnię Rehabilitacyjną, prowadzoną przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Przekazał pomieszczenia do rehabilitacji, a także środki na utrzymanie. Dzięki współpracy z Rycerzami Maltańskimi, wyposażył Rehabilitację w sprzęt specjalistyczny. Kolejnym krokiem było otwarcie Parafialnego Centrum Kultury z kawiarenką i centrum sportowym dla parafian, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Widząc ogromne potrzeby edukacyjne i rehabilitacyjne dzieci niepełnosprawnych w naszym regionie, Ks. Prałat otworzył w 2000 r. Parafialne Przedszkole Integracyjne, które naukę uczy wspólnie dzieci niepełnosprawne i pełnosprawne, przygotowując ich do podjęcia nauki w szkole i pełnienia ról społecznych. Dzięki dofinansowaniu unijnemu z programu Phare ACCESS - ZWIĘKSZONE MOŻLIWOŚCI INTEGRACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z MNIEJ UPRZYWILEJOWANYCH OBSZARÓW MAŁOPOLSKI rehabilitanci odbyli szereg szkoleń traktujących o wykorzystywaniu najnowszych zdobyczy techniki do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Przedszkole prowadzi wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz rehabilitację dla dzieci z powiatu limanowskiego i bocheńskiego.
Gerard Duijn, który jest Holendrem, a od 9 lat mieszka w Mszanie Dolnej. Korzystając ze swoich kontaktów sprowadza sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych. Strumień pomocy trafia również do placówek oświatowych, przedszkoli, klubów sportowych. Ale przede wszystkim trafia do ludzi najbardziej potrzebujących. Dziś trudno wyliczyć ile wózków, rowerów, „skootmobilów” i innych urządzeń do rehabilitacji zostało sprowadzonych do Polski przez Pana Gerarda Duijna.
Wysoka kapituła wyróżniła Ks. Prałata Józefa Leśniaka medalem ”Za działalność charytatywną”.
Statuetka Przyjaciela Powiatu Limanowskiego została przyznana dla:
· Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Andrzeja Jeża w podziękowaniu za opiekę i ciągłe wsparcie duchowe, wielką życzliwość dla limanowian i mieszkańców całego regionu. W ten symboliczny sposób chcemy podziękować Jego Ekscelencji za utożsamianie się z naszą małą ojczyzną.
· Auto Moto Klubu w Limanowej i Prezesa Pana Jerzego Budacza, który jest organizatorem jednego z największych przedsięwzięć sportowych na terenie naszego Powiatu, Górskich Samochodowych Mistrzostw Polskich w Wyścigach Górskich „Limanowa - Przełęcz pod Ostrą”. Statuetka została przyznana za wkład w promocję sportów motorowych na terenie Powiatu Limanowskiego.
· Czesława Szynalika, notariusza z Mszany Dolnej, który został wyróżniony za szczególny wkład w rozwój i promocję aktywnych form wypoczynku. Jako pomysłodawca akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” i organizator Olimpiady Notarialnej, o zasięgu międzynarodowym przyczynił się do szerokiej promocji Beskidu Wyspowego oraz upowszechnienia pieszych wycieczek.
Sponsorem Głównym tegorocznej VIII Limanowskiej Gali Przedsiębiorczości była firma Limblach - Ignacego Włodarczyka

Sponsorzy strategiczni:
• Firma Wolimex Eugeniusz Wojak
• Firma Gold Drop
• Firma Impuls
• Drukarnia Malinowa
• Urząd Miasta Limanowa
Pozostali sponsorzy
• Bank Spółdzielczy w Limanowej
• Firma CAROX
• Firma Usługowo Transportowa ESTETA Piętoń Janusz
• Firma JONIEC
• Firma Kaolim
• Międzynarodowy Transport Drogowy Bogdan Drzyzga
• Moda HENMAN Henryk Kurczab
• Usługi Inwestorskie Jan Grucel
• Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Czesław i Piotr Kowalczyk
• Zakład Usługowo – Produkcyjny EMITER Stanisław Bieda, Piotr Lis

Patronat medialny nad galą objęły:
• TVP Kraków
• Polska Presse Gazeta Krakowska
• Telewizja Internetowa TV28
• Sądeczanin
• Radio RDN
• Głos Limanowski
• Gazeta Limanowska

Niepowtarzalną atmosferę stworzyła podczas swojego występu Wiletta Ścianek, która jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali m.in. Tęczowych Piosenek Jana Wojdaka, podczas których zdobyła nagrodę Publiczności i I miejsce. Współpracuje z krakowskim zespołem SPIDER BAND. Obecnie tworzy zespół i pracuje nad własnym materiałem muzycznym, korzystając z współpracy takich gwiazd jak Magda Steczkowska. A także Sylwia Zelek młoda, utalentowana solistka, która śpiewa od najmłodszych lat, obecnie studiuje sztukę muzyczną na II roku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczestniczyła w pierwszej edycji programu Bitwa na głosy w grupie Braci Golec. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. Jej ulubione gatunki muzyczne to: pop soul, jazz oraz poezja śpiewana.
Uroczystą galę poprowadzili Dorota Janczy – Stożek i Paweł Tokarczyk.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Limanowej

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu