+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Pojedynek jedynek. Politycy wsiedli na ministra Grabarczyka

Wiadomosci  BW 2011-09-22 08:44

Spory liderów list wyborczych największych partii w naszym okręgu były ostre, ale najmocniej dostało się nie rywalom do foteli sejmowych. Najbardziej krytykowanym politykiem podczas debaty przedwyborczej portalu Sadeczanin.info był… Cezary Grabarczyk, poseł z Łodzi i minister infrastruktury.

– Ja się nie wybieram na ministra infrastruktury! – stanowczo zaprotestował Arkadiusz Mularczyk, lider listy Prawa i Sprawiedliwości, zapytany, co by zrobił dla Sądecczyzny jako szef tego resortu. Był nawet rozbawiony i przypomniał, że Cezary Grabarczyk jest prawnikiem, tak jak on. – Platforma Obywatelska z adwokata Grabarczyka, który miał być ministrem sprawiedliwości, zrobiła ministra infrastruktury i widzimy, co się dzieje na polskich drogach. Polska w permanentnej budowie. Niech każdy robi to, na czym się zna ­– stwierdził.

To była krytyka łagodna, bo szef małopolskiego SLD i sądeckiej listy lewicy Kazimierz Sas był mniej koncyliacyjny. – Każdy minister powinien się co jakiś czas rozliczyć. Tenże nieszczęsny Grabarczyk powinien więc co jakiś czas powiedzieć, co się stało takiego, że nie udaje nam się zrobić poszczególnych odcinków kolei w opracowanym harmonogramie – nawiązał do budowy trasy kolejowej Podłęże-Piekiełko, którą od lat tylko się planuje. Po czym dodał: – A już nie do wytłumaczenia jest dla wszystkich sposób wprowadzenia zmiany rozkładu jazdy PKP. Jeśli państwowy urzędnik, minister, swoimi służbami doprowadził do totalnego chaosu trwającego parę dni, to oznacza naprawdę jego niską kompetencję.

Szef nowosądeckiej PO Andrzej Czerwiński nie miał w tej wymianie zdań łatwego zadania. – Nie chcę bronić Grabarczyka, bo jak ten rozkład jazdy został zrobiony, to wiemy najlepiej my posłowie podróżujący pociągami – przyznał. Odwrócił uwagę od kolegi odwołując się do wicepremiera i ministra w SLD-owskim rządzie Leszka Millera. – Marek Pol stał się symbolem nieudolności infrastrukturalnej w naszym kraju. Przykro mi było słuchać nawet, jako posłowi, tych rzeczy które mówiono o Marku Polu. Nie chcę ich powtarzać – pił Czerwiński do lidera sądeckiej lewicy.

Dziś zamieścimy kolejne relacje z debaty organizowanej przez portal Sądeczanin.info oraz miesięcznik „Sądeczanin”. Debata zostanie wyemitowana przez telewizję INSAT. Można o niej też przeczytać w nowosądeckim wydaniu "Dziennika Polskiego", który -wspólnie z Radiem Eska - był medialnym partnerem naszej debaty.

Pytania zadawali: Wojciech Chmura z „Dziennika Polskiego”, Dariusz Ryś z Radia Eska oraz Henryk Szewczyk, redaktor naczelny miesięcznika „Sądeczanin”.

Źródło: sadeczanin.info

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu