+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Polacy 2012. Wszyscy byliśmy gospodarzami

Wiadomosci  premier.gov.pl 2012-06-30 05:35

W serwisie www.premier.gov.pl opublikowany został nowy spot telewizyjny w ramach kampanii społecznej "Polacy 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami". W spocie zagraniczni kibice dzielą się wrażeniami ze swojego pobytu w Polsce.

- Polska to piękny kraj - mówi na początku spotu kibic z Irlandii. Nasi goście z całej Europy mówią w swoich językach także np. "ludzie są bardzo przyjaźni", "chciałabym przyjechać jeszcze raz i zostać dłużej", "fantastycznie", czy "dziękuję, Polsko!".

Polacy 2012. Wszyscy byliśmy gospodarzami [SPOT]ohaterami spotu są też grupki kibiców z m.in. Hiszpanii, Grecji i Irlandii śpiewające "Polska, biało czerwoni". Pod koniec filmu lektor mówi: "Byliśmy dobrymi gospodarzami Euro 2012. Nasi goście poczuli się u nas jak u siebie w domu. Kochamy Polskę i coraz więcej ludzi na świecie wie dlaczego".

- Żurek. Uwielbiam - kończy spot kibic reprezentacji Włoch.

Premiera filmu odbyła się w TVP1 tuż po wywiadzie z premierem Donaldem Tuskiem.

**
Kampania społeczna "Polacy 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami" ruszyła 25 maja. Akcja miała na celu budowę dobrej atmosfery podczas Euro 2012.

W TVP i Polskim Radiu pojawiły się spoty promujące akcję, a blisko 8 tys. Polaków zamówiło specjalnie przygotowane zestawy - plakaty i znaczki witające kibiców z zagranicy. Dystrybuowane były także koszulki z powitalnymi napisami w językach krajów biorących udział w Euro 2012.

Kibicom odwiedzającym nasz kraj udostępnione zostały aplikacje mobilne Polish Guide 2012 i Check-in Poland - serwis www.polishguide2012.pl odwiedziło 150 tys. użytkowników.

W przestrzeni publicznej pojawiły się plakaty i bannery z hasłem "Feel like at home", a w prasie zagranicznej ukazał się artykuł premiera Donalda Tuska z zaproszeniem zagranicznych kibiców do Polski.

W Warszawie i Gdańsku pojawiły się fotokioski, z których zagraniczni kibice mogli przesyłać swoje pozdrowienia z Polski. W ciągu czterech dni przesłali ich ponad 1100.

Profil akcji "Polacy 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami" w serwisie Facebook ma ponad 22 tys. fanów. Rekordowy post o meczu przyjaźni pomiędzy Polską a Irlandią odnotował ponad 1300 "lajków".

Ponadto na stronie www.wszyscyjestesmygospodarzami.pl wciąż działa formularz, za pośrednictwem którego można wpisywać swoje pozdrowienia dla zagranicznych kibiców. Tylko w pierwszych dniach funkcjonowania serwisu Polacy przesłali ponad 5 tys. życzeń. Pozdrowienia wyświetlają się na specjalnych ekranach ustawionych na głównych dworcach w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

W ramach internetowej telewizji WJG TV" wyprodukowanych zostalo dziewięć filmików dokumentujących przebieg Euro 2012 w Polsce. Odcinek z zagranicznymi kibicami mówiącymi po polsku odnotował w ciągu pięciu dni 280 tys. odsłon. Cały czas pojawiają się kolejne filmy.

Źródło: premier.gov.pl

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu