+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Populizm zamiast reform

Prasa  (asz) 2011-01-20 21:38

Dawid Jackiewicz (PiS): Dyskusja wokół OFE to tylko stwarzanie wrażenia, że społeczeństwo uczestniczy w tej debacie. Działania rządu są niewystarczające, widzi to nawet Komisja Europejska. Komisja Europejska oczekuje, że polski rząd do końca stycznia przedstawi zapowiedzi reform strukturalnych, które pozwolą na ograniczenie w przyszłym roku deficytu w finansach publicznych do wysokości 3 procent PKB.

- Pierwszy krok w tym kierunku już się dokonał, to negocjacyjny sukces rządu, dzięki któremu zadłużenie ZUS nie jest wliczane do zadłużenia sektora publicznego, kolejnym krokiem jest zmiana rozdziału składek emerytalnych między OFE a ZUS – powiedział Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej.

Dawid Jackiewicz z Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że Komisja Europejska widzi, iż przy obecnej polityce finansowej rządu, nie będzie możliwości zapanowania nad narastającym długiem publicznym.

- Rząd sięgnął już do wszystkich możliwych kieszeni: funduszu drogowego, rezerw demograficznych, w szalonym tempie prowadzonej prywatyzacji, która naraża nas na straty; to nie są radykalne reformy, na takie rządu nie stać – zarzucił i stwierdził, że w roku wyborczym rząd Donalda Tuska nie dokona żadnych trudnych reform.

Andrzej Czerwiński powiedział, że liczba 60 tysięcy urzędników obejmuje także urzędników samorządowych, na zatrudnienie których rząd nie ma wpływu.

Poseł PiS, jako największe błędy rządów PO wskazał przerost administracji i pozbywanie się państwowego majątku. Dodał, że spodziewa się wzrostu podatków i wycofania się rządu z programów pomocowych typu "Rodzina na swoim", czy zasiłków.

Aby wysłuchać całej audycji wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/9/301/Artykul/301804,Populizm-zamiast-reform

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu