+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Poznaliśmy Liderów Biznesu: wygrali Wiśniowski i Virtual 3D z Korzennej

Wiadomosci  BOS 2014-03-03 14:01

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i Powiatowy Urząd Pracy nagrodziły lokalne firmy na dorocznej gali przedsiębiorczości "Sądecki Lider Biznesu". Tym razem zorganizowano ją w sali konferencyjnej firmy Wiśniowski w Wielogłowach.

Nagrodę starosty, Kryształowe Jabłko Sądeckie, otrzymał gospodarz dzisiejszej uroczystości, producent bram Andrzej Wiśniowski. Nagrodę odebrał dyrektor eksportu w firmie Wiśniowski i zarazem radny powiatowy Wiesław Pióro. Dziś poznaliśmy też najlepszych w IV edycji konkursu Powiatowego Urzędu Pracy: „Start w biznes z Urzędem Pracy”. Wygrała firma Virtual 3D Konrada Sygi z Korzennej.

- Początki działalności były ciężkie. Nowe technologie prezentacji produktów przez wizualizację i animację 3D nie znajdowały zbyt wielu odbiorców na terenie Nowego Sącza. Główne źródło dochodu stanowiła oferta wirtualnych spacerów po różnego typu obiektach. Potem jednak coś drgnęło – opowiadał laureat. - Pierwszym dużym zleceniem z zakresu grafiki 3D była wizualizacja elementów indukcyjnych, tworzyliśmy też animację trójwymiarową dla producenta gier komputerowych.

II nagroda trafiła do małej (zatrudnia 2 osoby) firmy AMAR ze Starego Sącza, która zajmuje się działalnością produkcyjno-handlowo-usługową, a specjalizuje się w produkcji wyrobów garmażeryjnych (pierogi, gołąbki, krokiety, naleśniki itp.).III nagrodę przyznano nowosądeckiej firmie ART-KEY z Chomranic oraz nowosądeckiej firmie F.H.U. „ARABESKA” DEKORACJE.

Wśród zaproszonych gości, poza licznym gronem sądeckich parlamentarzystów, był też minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz:: - Gratuluję wszystkim, którzy mieli odwagę założyć własną firmę i stwarzać nowe miejsca pracy. Cieszę się, że na Sądecczyźnie jest tylu młodych, prężnych ludzi, którzy nie zważając na przeciwności, biorą sprawy w swoje ręce i pokazują, że można pracować i rozwijać się – powiedział minister.

Wyrazy uznania dla najlepszych przekazała też Sądeczanka 2013 roku, radna wojewódzka z Prawa i Sprawiedliwości Marta Mordarska:
- W imieniu sejmiku i radnych chciałam pogratulować tych nagród, bo sobie na nie zapracowaliście. Życzę Państwu, żeby politycy, samorządowcy Państwu w tej pracy pomagali, a nie przeszkadzali – zwróciła się do laureatów.
Po uroczystości gości ( w obowiązkowych kaskach) oprowadzono po halach produkcyjnych firmy Wiśniowski.

Źródło: sadeczanin.info

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu