+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Premier kapitanem polskiej reprezentacji

Wiadomosci  premier.gov.pl 2012-05-29 18:53

W pierwszym dniu pobytu we Włoszech premier Donald Tusk wziął udział w meczu charytatywnym rozegranym pomiędzy polskimi i włoskimi parlamentarzystami na Olimpijskim Stadionie Wojskowym Cecchignola.

Wtorkowe rozmowy premierów Polski i Włoch - Donalda Tuska i Mario Montiego - w ramach polsko-włoskiego szczytu międzyrządowego poprzedziła charytatywna impreza sportowa.

Mecz piłkarski reprezentacji obu parlamentów, zakończony zwycięstwem Polaków 7:2, sędziował Zbigniew Boniek, a zebrane w jego trakcie pieniądze zostaną przekazane polskiej fundacji "Mam marzenie".

Po meczu odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Donalda Tuska i Zbigniewa Bońka, dotycząca EURO 2012.

Podczas konferencji premier podziękował gospodarzom spotkania. - Wiemy, jak dobrze gracie w piłkę i rozumiemy, że ten wynik to jest przede wszystkim wyraz waszej gościnności - zażartował.

Następnie zaprosił włoskich parlamentarzystów na mecz rewanżowy, a wszystkich włoskich kibiców na mistrzostwa EURO 2012. Premier zapewnił ponadto, że „Polska świetnie przygotowała się do EURO 2012 i jako kraj sukcesu jest to także kraj ludzi pełnych optymizmu. Nas po prostu dzisiaj stać na gościnność”.

Odniósł się także do propozycji bojkotu ukraińskiej części rozgrywek, mówiąc - Nie będzie żadnego bojkotu mistrzostw Europy w piłce nożnej i nie będzie też akceptacji dla działań władz ukraińskich wobec opozycji, w tym wobec (b. premier Ukrainy) Julii Tymoszenko.

Obecny na stadionie włoski minister sportu Piero Gnudi pogratulował Polakom zwycięstwa i życzył „podobnych rezultatów na mistrzostwach”.

Źródło: premier.gov.pl

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu