+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Rolnicze firmy z nominacjami: to trudna branża w Małopolsce

Wiadomosci  BOS 2013-03-08 10:17

W siedzibie ośrodka rolniczego w Karniowicach wręczono przedsiębiorcom z naszego regionu nominacje do udziału w XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Promocyjnego Agro Polska. Małopolskę reprezentować będzie w nim 36 firm.

Konkurs ma promować wysokiej jakości produkty przetwórstwa rolno – spożywczego opartego na polskich recepturach, technologiach i surowcach. Do udziału w konkursie zostało wytypowanych 36 przedsiębiorstw z różnych branż, m.in. cukierniczo-piekarniczej, mięsnej, owocowo-warzywnej, przetwórstwa mlecznego, pszczelarskiej i rybnej.

- Zostali Państwo wybrani jako producenci branży rolno – spożywczej, wyróżniający się w skali województwa, między innymi poprzez rejestracje produktów tradycyjnych, ich wyjątkowość lub przez działalność w grupach producentów rolnych – mówił do przedsiębiorców wicemarszałek Małopolski Wojciech Kozak, który nie ukrywał, że rolnictwo w Małopolsce to trudna branża, ze względu na zróżnicowane warunki przyrodnicze i ukształtowanie terenu.

- Tym bardziej należy docenić trud, dzięki któremu w chwili obecnej na terenie województwa zarejestrowanych jest 14 grup producentów rolnych, 6 wstępnie uznanych grup producentów owoców i warzyw oraz 6 organizacji producentów, zarejestrowanych jest 68 produktów tradycyjnych, 5 uzyskało status Chronionej Nazwy Pochodzenia), a 6 status Chronionego oznaczenia Geograficznego. Jest to najwyższa w Polsce liczba produktów o tym wyjątkowym statusie – dodał.

Nominacje w poszczególnych województwach przyznają marszałkowie . Tegoroczna jego edycja będzie już dwudziestą z kolei. Producenci wyróżnieni w Agro Polska będą mieć możliwość umieszczenia godła promocyjnego konkursu na opakowaniach swoich produktów oraz na materiałach promocyjnych.

Źródło: sadeczanin.info

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu