+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Schetynówki: Chełmiec i Łososina Dolna na liście po odwołaniu

Wiadomosci  BOS 2013-01-15 09:58

Jest już ostateczna lista rankingowa, zawierająca wyniki rozpatrzenia zastrzeżeń zarówno z naboru uzupełniającego jak i podstawowego wraz z listą wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w tym roku w ramach „schetynówek”. Dwa nasze samorządy w ostatniej chwili, po uwzględnieniu odwołania, trafiły na listę, którą wojewoda małopolski zaakceptował i są bardzo blisko wsparcia finansowego. Teraz już wszystko w rękach ministra.

Jerzy Miller, wojewoda małopolski zaakceptował ostateczną listę rankingową wniosków samorządów do tegorocznej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. - Lista zawiera wyniki oceny merytorycznej wniosków złożonych w naborze podstawowym jak i uzupełniającym: łącznie oraz wyniki rozpatrzenia zastrzeżeń od oceny przeprowadzonej w naborze podstawowym i uzupełniającym – mówi Monika Frenkiel, rzecznik prasowy wojewody.
Wśród 10 wniosków powiatów i 17 gmin, które znalazły się na tej liście są: przebudowa drogi Chełmiec- Naszacowice ( powiat nowosądecki), oraz modernizacja ciągu komunikacyjnego w Starym Sączu: ul. Cyganowicka, ul. Witosa, Moszczenica Niżna- Lipie, Moszczenica Niżna – odcinek do przedszkola, Moszczenica Niżna – Barcice.
Jest też wniosek Piwnicznej Zdroju na dofinansowanie remontu ul. T. Kościuszki oraz Podegrodzia ( odcinek Remiza- Baczynki i odcinek drogi w Stadłach. Po odwołaniu wojewoda Miller zaakceptował też wspólny wniosek gmin Chełmiec i Łososina Dolna na dofinansowanie remontu ciągu drogowego „Podchełmie” w miejscowościach Chomranice Zawadka.Poza listą jest przebudowa dróg w Łącku (ul. Nadbrzeżna i Słoneczna).
Wcześniej z „powodów formalnych” wojewoda odrzucił wnioski Krynicy (przebudowa ul. Halnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą) i Kamionki Wielkiej ( remont drogi gminnej i przebudowa zjazdu publicznego w Mystkowie). Teraz wniosek Krynicy też został włączony do listy rankingowej, ale uzyskał zbyt mało punktów by znaleźć się w „Szczęśliwej 17”. To oznacze, że Krynica i Łącko muszą czekać, aż ktoś z rekomendowanej listy wypadnie lub zrezygnuje z pieniędzy lub nagle zwiększy się pula środków do rozdania.
Lista rankingowa wraz z listą wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania na 2013 r., na łączną kwotę 35 mln 730 tys. zł zostały przekazane Ministrowi Administracji i Cyfryzacji do zatwierdzenia. Minister ma na to czas do 31 stycznia.

Źródło: sadeczanin.info

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu