+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Spotkanie noworoczne PO

Wiadomosci  MS 2013-01-21 17:10

W minioną niedzielę działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej spotkali się na corocznym spotkaniu noworocznym. Wśród gości honorowych znaleźli się między innymi europosłowie Róża Thun i Bogusław Sonik oraz wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela.

- Spotykamy się w gronie sympatyków pewnej idei, ludzi, którzy  chcą rozwiązywać problemy, których łączą konkretne zadania do wykonania - mówił gospodarz spotkania Andrzej Czerwiński prezentując przy okazji główne założenia rządowego programu „Plan dla Polski”. - Obecnie mamy konkretny plan do wykonania dla naszego kraju i sukcesywnie go wdrażamy. Na jego rozliczenie przyjdzie czas przed kolejnymi wyborami - zapowiedział lider PO na Sądecczyźnie.

Tuz po nim głos zabrała Róża Thun, która przekonywała, że czteroletnia praca posłów EPL w Parlamencie Europejskim nie poszła na marne. - Wszędzie poza Polską wszyscy chwalą Polskę. To nasza największa słabość, że nie potrafimy docenić samych siebie - mówiła europosłanka. - Możliwości negocjowania budżetu dla rządu, dla komisarza Lewandowskiego i dla nas w europarlamencie są dlatego dużo lepsze, że wszyscy widzą, cała Europa widzi,  jak Polska się zmienia.

Europoseł Bogusław Sonik przekonywał że kluczowe w tej chwili dla Europy są sprawy energetyczne. - Energetyka to strategiczne myślenie o przyszłości Unii Europejskiej czyli zróżnicowanie, wzajemna solidarność, przesyły umożliwiające ratowanie tych, którzy są w trudnościach po zakręceniu kurków gazowych, wprowadzenie wolnych rynków gazowych, czyli uwolnienie od kontraktów na dwadzieścia, trzydzieści lat - mówił B. Sonik podkreślając jednocześnie, że nadzieją dla Europy jest wydobycie gazu łupkowego.

Wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela oraz radny wojewódzki Leszek Zegzda mówili głównie o rozwoju Małopolski oraz o podziale środków unijnych na poszczególne subregiony. - Mam nadzieję, że przez najbliższy rok uda nam się stworzyć prawdziwą wizję rozwoju Nowego Sącza, Sądecczyzny, ziemi gorlickiej i ziemi limanowskiej na najbliższe dziesięć lat. I z tym pójdziemy do wyborów. Do tej pory udało nam się bardzo dużo - mówił wiceszef sądeckich struktur PO wymieniając przy okazji inwestycje, które powstawały na Sądecczyźnie w ostatnich latach.

- Problemów pracy i inwestycji na Sądecczyźnie nie rozwiążemy bez komunikacji z Krakowem - przekonywał starosta Jan Golonka. - Tam jest niecałe 5 % bezrobocia, u nas jest 18%. I część ludzi musi tam jechać do pracy. I część mieszkańców Krakowa musi stworzyć u nas miejsca pracy pod warunkiem, że szybko przyjadą do nas na weekend i będą mogli korzystać z naszej bazy turystycznej czy sanatoryjnej – kreślił swoją wizję rozwoju Sądecczyzny starosta.

W trakcie spotkania nie zabrakło występów artystycznych. Kolędy i pastorałki dla niemal dwustu gości zaśpiewali Małgorzata Szewczyk z zespołem oraz „Echo Jaworza” z Ptaszkowej.

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu