+48 18 444 17 23 • Biuro Posła Andrzeja Czerwińskiego

Tak PO chce odbić bastion PiS? Obiecują wizytę Bieńkowskiej i pieniądze na „Sądeczankę”

Wiadomosci  Bogumił Storch 2014-02-03 18:23

To miało być zwykłe spotkanie noworoczne PO, ale petardę odpalił poseł Andrzej Czerwiński: - Do Nowego Sącza przyjedzie wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska - oświadczył. - Pracujemy nad gwarancją finansową dla drogi Brzesko – Nowy Sącz - dodał szef małopolskiej Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Lipiec.

Spotkanie noworoczne, które wczoraj wieczorem odbyło się w sądeckim „ Sokole” z udziałem posłów, europosłów ( Bogusław Sonik, Róża Thun), radnych PO Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz radnych miasta i powiatu oraz sympatyzujących z tą partią włodarzy gmin (m.in. Jan Golba, Bernard Stawiarski) zaczęło się tradycyjnie, od jasełek.

Zaraz po części artystycznej głos zabrał poseł Andrzej Czerwiński, który wyjaśnił, dlaczego nie ma na sali, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy.
- Marszałek zadzwonił dziś rano i dał mi w żartach do wyboru: albo przyjeżdżam dzisiaj, albo w innym terminie, ale już z minister Elżbietą Bieńkowską. Pani minister miała być zresztą w Nowym Sączu już jutro, w poniedziałek, ale się rozchorowała – mówił Czerwiński.

O szczegóły finansowania drogi zwanej ” Sądeczanką” zapytaliśmy obecnego na spotkaniu szefa małopolskiej Platformy Grzegorza Lipca.
- Sądecczyzna to kluczowe miejsce na mapie Małopolski, gdzie powinniśmy coś zaoferować mieszkańcom. Nie przypadkiem zabiegamy o to, żeby od władz centralnych, konkretnie od minister Bieńkowskiej, dostać zgodę, pozwolenia i przede wszystkim pieniądze na budowę trasy Brzesko – Nowy Sącz. Pracujemy nad tym razem z marszałkiem Sową, żeby już wkrótce razem z panią minister przyjechać do Nowego Sącza i przywieźć do tego miasta dobrą nowinę – powiedział nam Lipiec, który przy okazji ocenił siłę radnych wojewódzkich PO i zdradził plany tego ugrupowania w stosunku do Nowego Sącza.

- Platforma nowosądecka jest środowiskiem, które ma naturalne zaplecze konserwatywne. Wierzę, że przejmiemy władzę w tym mieście, gdzie obecnie rządzi prezydent z PiS. Obecna siła sądeckich radnych PO wynika z różnych układanek personalnych, do których doszło na początku kadencji sejmiku. Niemniej Sądecczyzna dostała fotel przewodniczącego klubu radnych a Zygmunt Berdychowski i Leszek Zegzda są bardzo wpływowymi działaczami w sejmiku i mogą dla tego regionu dużo zrobić – dodał Lipiec.

Wcześniej o swoich dokonaniach dla Sądecczyzny mówiła europosłanka Róża Thun: - Poczyniliśmy duży krok naprzód w sprawie finansowania linii kolejowej Podłęże – Piekiełko. Dzięki wspólnemu lobbingowi: mojemu i Województwa Małopolskiego do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie wytycznych rozwoju TEN-T, wpisano ten właśnie odcinek – chwaliła się. Gdy jednak dziennikarze zaczęli dopytywać ją o gwarancje finansowe dla tej inwestycji odparła krótko: - To zadanie na przyszłość, ale bez tego dokumentu byłyby problemy z pozytywnym załatwieniem tej sprawy – stwierdziła.

Źródło: sadeczanin.info

@poselczerwinski Budowa Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów - historyczne wydarzenie dla tarnowskich Zakładów 12 godzin temu

@Grupa_Azoty 1/2 W samym Tarnowie #GrupaAzoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości 1 mld zł @poselczerwinski 12 godzin temu

@Grupa_Azoty Minister Skarbu Państwa podkreślił dziś, że "#GrupaAzoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny" 12 godzin temu